شنفروش شن و ماسه در اصفهان

شن نخودی – فروش شن نخودی در اصفهان

قیمت شن نخودی، شن نخودی رنگی، شن شکسته نخودی،کاربرد شن نخودی،قیمت شن نخودی در اصفهان

شن نخودی گرد گوشه طبیعی

شن نخودی دارای بافت سطحی صاف می باشند و از سایش سنگ ها در رودخانه ها و از طریق اصطکاک سنگ ها بر روی یکدیگر بدست می‌آیند.

شن شکسته شسته

این دسته از شن دارای سطحی زبر و خشن هستند و از شکسته شدن سنگ ها بدست می آیند. شن های شکسته دارای لبه هایی مشخص می‌باشند.

شن نخودی از اتواع شن و ماسه، یکی از انواع شن طبیعی می باشد و همانطور که از نام آن پیداست به دلیل شباهت شکل ظاهری آن از لحاظ اندازه به نخود، شن نخودی نام گرفته است. شن نخودی یا شن گرد از رودخانه ها و از حاشیه های آبراه ها برداشت می شود و پس از انتقال آن به کارخانه و پس از شستشو و الک شدن در دو نوع شن نخودی و بادامی به مشتریان عرضه می شود. این سنگدانه های طبیعی به سبب عبور جریان آب، شکل ظاهری آنها گرد گوشه و کروی بوده و به دلیل سطح صیقلی آن اصطکاک کمتری ایجاد می کند و به همین جهت برای بتن ریزی بسیار مناسب می باشد.

دسته بندی شن و ماسه

رنگ بندی شن نخودی

شن نخودی در رنگ های مختلف نظیر سفید، قهوه ای و خاکستری، طوسی یافت می شود و اغلب طیف رنگی خنثی است. برخی از مراکز عرضه کننده شن نخودی، این نوع شن را به روش مصنوعی نیز تولید می کنند، که این روش موجب تولید شن نخودی در رنگ های متفاوت می شود.

کاربرد شن نخودی

شن نخودی به سبب بافت ریز و سبکی وزن و همچنین قیمت مناسب آن در مصارف زیادی کاربرد دارند. شن نخودی می تواند در طراحی فضاهای باز و سبز و شکل دهی برای ایجاد مسیر و یا پر کردن مسیر های موجود در باغ ها مورد استفاده قرار گیرد. یکی از کاربردهای دیگر سنگدانه های طبیعی نخودی در زیباسازی و محوطه سازی فضاها می باشد، که می توان از شن نخودی به ویژه شن های رنگی در گلدان ها و زیبا سازی باغچه ها و فضاهای سبز و روف گاردن ها بهره برد و همچنین در زیبا سازی پارک های شهری نیز می توان مورد استفاده قرار بگیرد.

به عنوان مثال از شن نخودی سفید به سبب رنگ آن در فضاهای سبز، منجر به زیبا سازی و همچنین بزرگتر به چشم آمدن فضا می شود. علاوه بر آن در دکوراسیون ها و طراحی های داخلی و خلق فضاهای خلاقانه نیز کاربرد دارد و در زیبا سازی آکواریوم ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد و علاوه بر آن در زهکشی های مناسب به ویژه در خاک های رسی کاربرد دارد.

تفاوت شن نخودی و بادامی

عمده ترین تفاوت شن نخودی و شن بادامی در اندازه و شکل آن ها می باشد. شن نخودی اندازه ای در حدود ۹ میلی متر دارد. این نوع شن به دلیل ظاهر و شکل گردی که دارد در تماس با دست، حس نرمی خواهد داشت. شن های نخودی در رنگ های متنوعی وجود دارند. رنگ های خنثی مثل قهوه ای، طوسی و همچنین رنگ ها چشم نوازی مانند قرمز و آبی در این سنگ ریزه ها دیده می شود.

از طرفی شن بادامی که به چشم افراد عادی سنگ ریزه به نظر می رسد، اندازه ای از ۹ میلی متر تا ۱۰۰ میلی متر دارد.  البته طبق استاندارد ASTM باید کمتر از ۷۵ میلی متر باشد. از آنجا که شن بادامی به نوعی، سنگ خرد شده است، شکل دقیقی ندارد و لبه های تیز هم در آن دیده می شود و در تماس با دست، حس خشنی دارد. شن بادامی بیشتر در رنگ های سفید و طوسی وجود دارد.

کاربرد شن بادامی

از شن بادامی، بیشتر در پروژه های زیر زمینی استفاده می شود. بسیاری از پیمانکاران از آن به عنوان لایه زیرین بتن استفاده می کنند. با توجه به دوام زیاد برای پشتیبانی راه های زهکشی و بستر لوله ها نیز مناسب است.

شن بادامی کاربرد تزیینی برای ایجاد راه پیاده رو در باغ ها نیز دارد. البته به دلیل نا هموار بودن ممکن است برای برخی از کاربرد ها با احتیاط از آن استفاده شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله شن بادامی مراجعه کنید.

قیمت شن نخودی در اصفهان

جهت استعلام قیمت شن نخودی، شن نخودی و بادامی، قیمت شن نخودی و بادامی، شن نخودی رنگی، شن شکسته نخودی، کاربرد شن نخودی، تفاوت شن نخودی و بادامی، قیمت نخودی و بادامی، شن بادامی و نخودی، قیمت شن نخودی در اصفهان، عکس شن نخودی، نسبت نخودی و بادامی در بتن با شنتک و با شماره ۰۹۱۳۴۴۷۱۳۵۸ در تماس باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا